OTI Holding ve Grup Şirketleri


1992 yılından bu yana turizm sektöründe hizmet vermekte olan OTI Şirketler Grubu, 2006 yılında iştiraklerini OTI Holding A.Ş. çatısı altında toplamıştır.

OTI Holding şirketleri, Türkiye, Rusya, Polonya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Gürcistan, Tayland, Mısır, BAE, Almanya, İspanya ve Yunanistan’daki iştirakleri ve ana partnerleri ile  faaliyetlerini sürdürmektedir. Coral Travel (Rusya, Türkiye, Ukrayna, Beyaz Rusya, Polonya, Almanya, Gürcistan) , A Class (Rusya ve Türkiye), Wezyr Holidays (Polonya), ODEON Tours Yer Hizmetleri (Türkiye, Mısır, Tayland, İspanya, BAE ve Yunanistan), Holiday Market Services (Türkiye), Otium Hotels (Türkiye ve Mısır) , Odeon Güvenlik ve Danışmanlık (Türkiye) markalarıyla pek çok ülkede konumlandırılmıştır.

OTI Holding'in 2012 yılında hizmet verdiği misafir sayısı 1 milyon 905 bin, 2013 yılında 2 milyon 400 bin, 2014 yılında 3 milyon 100 bin, 2015 yılında ise 2,575 milyon olarak gerçekleşmiştir.

Otium Hotels

OTI Holding bünyesindeki Otium Hotels, 2005 yılından bu yana konaklama sektöründe yer almaktadır.

Otium Family Eco Club

Çevreye verdiği değer ile turizm sektörünün örnek gösterilen kuruluşlarından biri olan OTI Holding 2008 yılında bünyesine kattığı Otium Family Eco Club’ı, ekolojik konsept ile yenilemiştir. Side Titreyengöl’ün kenarında yer alan, Mavi Bayraklı Otium Family Eco Club, 426 oda sayısına sahip olup, misafirlerini aile ve çocuk konsepti ile ağırlamaktadır. Tesis, 3 bin 350 metrekare üzerinde Çocuk Dünyası’nda ; zengin donanıma sahip konseptiyle, tüm misafirlerine, ayrıcalıklı ve kaliteli bir tatil olanağı vermektedir.

Otium Family Eco Club, dünyadaki enerji kaynaklarını korumak ve çevreye zarar vermemek amaçlı atık yönetimi, güneş enerjisi kullanımı ve geri dönüşümlü malzeme kullanımı gibi özel uygulamaları geliştirerek doğaya ve çevreye saygılı bir işletme olma yolunda ilerlemektedir. Turizm Bakanlığının, değerlendirmelerinin sonucunda 2011 yılında ‘Yeşil Yıldız’ belgesini Side bölgesinde alan ilk tesis Otium Family Eco Club Side olmuştur.

Otium Family Eco Club'te aşağıdaki yönetim sistemleri politikaları oluşturulmuş ve belgelendirilmiştir.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 14001:2009 Çevre Yönetim Sistemi
ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
ISO 10002:2011 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayetlerinin Yönetimi Sistemi

Seven Seas Resorts & Hotels

Seven Seas Hotel Blue

Doğa ile bütünleşen, Seven Seas Hotel Blue, konforlu odaları, havuzları, su parkı ile tatile dair düşleri gerçeğe ve unutulmaz anlara dönüştür.

Doyumsuz Akdeniz manzarası eşliğinde, dünya mutfaklarının zengin alternatiflerini, Ultra her şey dâhil ayrıcalıkları ile tadacaksınız. Bir çam ormanının içinde, masalları tatille, çocukları hayalleriyle buluşturan bir dünya düşünün.

Birbirinden farklı oyunların oynandığı, masalların gerçeğe dönüştüğü, eğlenceli yarışmaların yapıldığı bir tatili çocuklarınıza ve kendinize armağan edin. Seven Seas Hotel Blue, tüm konaklama ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikteki 357 adet konforlu odası ile siz değerli misafirlerini bekliyor. 

Seven Seas Hotel Life

Torosların taze havası ve portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde güne harika bir başlangıç yapın. Akdeniz’in turkuazı, Torosların ihtişamı, doğanın yemyeşil tonları ve günbatımının baştan çıkarıcı kızıllığının buluştuğu yer Seven Seas Hotel Life denize sıfır konumuyla Kemer bölgesinde yer almaktadır…

Seven Seas Hotel Life, Coral Club konsepti ile misafirlerine; içeriğinde özel etkinliklerin, eğlence, spor ve aktivite programlarının ve çocuklara yönelik, eğiten-öğreten ve eğlendiren programların bulunduğu özel bir hizmet yelpazesi sunar.

Ultra her şey dahil konsepti ile hizmet sunmaktadır. Otelde toplam 295 adet oda bulunmaktadır.

Xanadu Resort Hotel

OTI Holding bünyesine 2014 yılında dahil olan ve Belek bölgesinde yer alan beş yıldızlı Xanadu Resort Hotel, high class konseptinde 421 odası ile hizmet vermektedir.

Xanadu Resort Hotel'de, 2 ana restoran, 6 akşam A la Carte restoran, 2 gündüz snack restoran, 3 adet açık havuz, 9 su kaydırağı, golf sahaları, fitness merkezi, lüks Shang-Du Spa ve Wellness merkezi, 5500 metrekarelik Fancyland çocuk klübü ile plajda gölgelikli çocuk oyun parkı, özel plajinda bar ve özel hizmetlerin sunulduğu pavilyonlar, yürüyüş yolları, 3 tenis kortu, 1 çok amaçlı kort, basketbol ve mini futbol sahası, sağlık ve kondisyon merkezi yanı sıra 2500 metrekare alana yayılan kongre ve toplantı salonlarının bir arada yer aldığı bir de merkez bulunmaktadır. 2015 sezonunda dünya mutfaklarından restoranlar, açık ve kapalı çocuk oyun alanları ve beach-lounge alanı gibi yenilikler hizmete sunulmaya başlamıştır.

Coral Travel

1994 yılı itibarıyla Moskova’da faaliyete başlayan Coral Travel, sektör deneyimi ve kaliteli hizmet anlayışıyla Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya pazarlarında en güvenilir markalar arasında yer almaktadır. OTI Holding’in Rusya’daki ana partneri Coral Travel’ın merkez ofisi Moskova’da olup, Rusya’nın 28 şehrinde; merkez ofisi Kiev’de olmak üzere Ukrayna’nın 5 şehrinde, merkez ofisi Varşova’da olmak üzere Polonya’nın 8 şehrinde, Beyaz Rusya/Minsk’te, Gürcistan/Tiflis’de ve Türkiye’de toplam 44 ofisi ile  faaliyet göstermektedir.

Bulunduğu ülkelerin lider tur operatörleri içerisinde yer alan Coral Travel, Rusya’nın 35, Ukrayna’nın 5, Polonya’nın 10 şehrinden, Beyaz Rusya (Minsk), Türkiye ve Gürcistan’dan 38 ülkedeki 65 destinasyona uçuşlar gerçekleştirmektedir. Coral Travel’ın turist gönderdiği ülkeler Türkiye, İspanya, Mısır, Tayland, Yunanistan, Tunus, Rusya, Fas, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Endonezya (Bali), Maldiv Adaları, Vietnam, Seyşel Adaları, Sri Lanka, Singapur, Hindistan (Goa), Tanzanya (Zanzibar), Kamboçya, Mauritius, Ürdün, Meksika, Avusturya, Bulgaristan ve Andorra’dır.

Coral Travel Satış Acenteleri Zinciri

Faaliyetlerine 2001 yılında Rusya’da başlayan Coral Travel Satış Acenteleri Zinciri, Rusya’da 30'u kendi bünyesinde ve 800'ü aşkın franchising satış ofisiyle faaliyet gösterirken, Ukrayna pazarında 250 franchising satış ofisiyle yer alıyor. Coral Travel satış acenteleri zinciri, Rus ve Ukraynalı müşterilerine her bütçeye uygun paket turlar, balayı paketleri ve daha pek çok fırsat içeren tatil ürünleri ve hizmetleri sunuyor. Kişiye özel seyahat danışmanlığı ile dünyanın pek çok farklı bölgesinden VIP ürünler sunan Coral Travel Elite Satış Acenteleri zinciri ise Rusya’da 24, Ukrayna’da 1 satış ofisiyle faaliyet gösteriyor.

Coral Travel Türkiye

Türkiye pazarındaki tüketiciye 2006’dan beri tatil hizmetleri sunan ODEON Tours, 2014 yılı itibarı ile faaliyetlerine OTI Holding’in global tur operatörü markası Coral Travel ile devam etmektedir. Sektör birikimi ve diğer güçlü imkanları sayesinde kısa sürede, Türkiye iç pazarda da tercih edilen markalar arasına giren Coral Travel-ODEON Tours, Türkiye genelinde 64 ilde 442 ofis ve 444 0684 numaralı Çağrı Merkezi ile hizmet vermekte olup faaliyete başladığı yıldan itibaren hizmet verdiği misafir sayısı 500.000 bini aşmıştır.

Coral Travel - Wezyr Holidays

1999 yılında Polonya’da kurulan Coral Travel - Wezyr Holidays ve yönetim merkezi Varşova’da olan Coral Travel - Wezyr Holidays, 17’si kendisine ait, 130’un üzerinde satış ofisine sahip. Wezyr Holidays 2011’de Polonya’da yeni bir konsept olan yetkili acente sistemine geçmiş  ve markasını taşıyan 65 yetkili acenteye ve 2300 satış acentesine ulaşmıştır.

Polonya’nın 10 şehrinden 15 ülkeye uçuşları olan Wezyr Holidays, Türkiye, Yunanistan, İspanya, Bulgaristan, Mısır, Fas, Tunus, Tayland, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri, Maldiv Adaları, Seyşel Adaları, Sri Lanka ve Dominik Cumhuriyeti destinasyonlarıyla çalışıyor. Wezyr Holidays 2010 itibarı ile ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi akredite belgesine sahip ve akreditasyonunun sürekliliğini başarıyla sürdürüyor.

ODEON Tours - Yer Hizmetleri ve Destinasyonlar Yönetimi

ODEON Tours; kaliteli hizmet ve koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla, kuruluşundan bu yana turizmin öncüleri arasında yer alarak başarısını kanıtlamıştır. 1992 yılından bu yana faaliyette olan ODEON Tours, Türkiye, Rusya, BDT ülkeleri, Polonya, İtalya, Almanya başta olmak üzere 17 ülkeden tur operatörlerine Türkiye, Mısır, Tayland, İspanya, BAE ve Yunanistan’da yer hizmetleri servisi sunmaktadır.ODEON Tours, kalite alanında birçok ilke imza atarak sektördeki farklılığını göstermiştir; 

2001 yılında, Türkiye’de ilk kez seyahat acenteliği hizmetlerinin tamamını kapsayacak şekilde ISO 9001 Kalite Yönetim Standardı’nı almıştır.

2008 yılında EFQM Kararlılık Belgesi’ni almıştır. Ulusal Kalite Hareketi kapsamında Haziran 2011 itibarı ile EFQM Mükemmellik Modeli'nde Yetkinlik Sertifikası, 2013 yılında da EFQM 5 Yıldız Yetkinlik Seviyesi belgesini almaya hak kazanmıştır.

2009 yılı içerisinde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerini kurmuş olup 2010 yılı içerisinde bunlarla birlikte ISO 10002 Kalite Yönetimi-Misafir Memnuniyeti Şikayetlerin Ele Alınması belgelendirmeleri yapılmıştır. 

ODEON Tours - Destinasyonlar Yönetim Merkezi

ODEON Tours Yer Hizmetleri ve Destinasyonlar Yönetimi, Türkiye, Ukrayna, Gürcistan, Beyaz Rusya ve diğer BDT ülkeleri, Polonya, Balkan ülkeleri ve Almanya’dan tur operatörlerine Türkiye, Mısır, Tayland, İspanya, BAE ve Yunanistan’da bulunan kendisine ait yer hizmetleri şirketleri ile servis sunuyor. ODEON Tours, faaliyet gösterdiği ana ülkeler dışında, yoğun ve başarılı çalışmaları neticesinde 22 yeni destinasyonu daha bünyesindeki operatörlerin ürün portföyüne ekledi.

ODEON Tours, kalite alanında birçok ilke imza attı, sektörde fark yarattı.

• 2001 yılında, Türkiye’de ilk kez seyahat acenteliği hizmetlerinin tamamını kapsayacak şekilde ISO 9001 Kalite Yönetim Standardı’nı aldı.

• Kalite Yönetimi anlayışının bir yaşam biçimine dönüşebilmesi ilkesinden yola çıkarak Ulusal Kalite Hareketi’ne katılmış ve 2008 yılında EFQM Kararlılık Belgesi, 2011 yılında EFQM Mükemmellik Modeli'nde Yetkinlik Sertifikası ve 2013 yılında da EFQM 5 Yıldız Yetkinlik Seviyesi belgesini almaya hak kazandı.

• 2009 yılı içerisinde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerini kurmuş olup 2010 yılı içerisinde bunlarla birlikte ISO 10002 Kalite Yönetimi-Misafir Memnuniyeti Şikayetlerin Ele Alınması belgelendirmeleri yapılmıştır.

ODEON Tours, Türkiye, Rusya, Polonya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Gürcistan başta olmak üzere 15'in üzerinde ülkeden tur operatörlerine yer hizmetleri servisi sunuyor.

Blue Connect

OTI Holding tarafından 2011 yılında Dublin’de kurulan Blue Connect firması uçak kiralama alanında faaliyet göstermektedir. Blue Connect bünyesindeki 8 adet uçak, Rusya bayraklı havayollarına kiralanmakta olup, 3 adet Airbus 321-200 Ural Airlines markasında, 5 adet Boeing 757-200 Royal Flight havayolu şirketince işletilmektedir.

OGD Güvenlik

OGD Güvenlik, turizm sektöründe müşteri memnuniyeti odaklı yüksek kaliteli özel güvenlik ve danışmanlık hizmeti taleplerinin yoğunlaşması ile 2005 yılında faaliyetlere başlamıştır. Kaliteli hizmet anlayışıyla, Kalite Yönetimi (ISO 9001- 2000) ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS-18001) belgelerine sahip bir özel güvenlik şirketidir. OGD’nin faaliyet alanları ve verdiği hizmetlerden bazıları; güvenlik projeleri ve danışmanlığı, turizm işletmeleri, alışveriş merkezleri, ticaret merkezleri, festivaller, fuarlar, konserler, sergiler, tatil köyleri, oteller/moteller, özel koruma ve benzeri organizasyonlardır.

SİZİ ARAYALIM